Arçelik Klima Çalışmıyor Işık Yanıp Sönüyor

Arçelik Klima Çalışmıyor Işık Yanıp Sönüyor durumu ile karşı karşıya gelmiş olabilirsiniz. Klimayı açtığınızda sizlere soğuk ya da sıcak hava üflemesi yapmadığını görürseniz arızalanmış demektir. Bununla birlikte cihazın power ışığının da yanıp söndüğünü görebilirsiniz. Bu durum cihazınızın iç ünitesinde problem olduğunu sizlere bildirir. Işığın bir kez yanıp sönmesi iç ünitedeki sıkıntıya işarettir. Bu durumda klimanız çalışmaz ve sizlerin araştırılması için servis yardımı almanız gerekir.

Kişiler sorunun giderilmesi için klimayı resetleyebilir. 3 kez resetlemenin ardından aynı durum devam ediyorsa hemen klima servisi çağrılmalıdır.

Arçelik klima çalışmıyor ışık yanıp sönüyor sorununun nedenleri şunlar olabilir:

  • Klima gazında azalma olabilir.
  • Sensörlerde sorun olabilir.
  • Elektrik kablolarında iletişim sorunu olabilir.
  • Bazı tıkanıklıklar cihazın çalışmasına engel olarak ışığın yanıp sönmesine neden olabilir.
  • Anakart arızası gündeme gelmiş olabilir.

Arçelik Klima Çalışmıyor Işık Yanıp Sönüyor sorununun incelenmesi için servisi aramalısınız. Bilinçsizce müdahalede bulunmamalısınız. Arçelik Klima Servisi hızlı servis anlayışı ile hemen yanınızda olacak ve sorunu giderecektir.

One thought on “Arçelik Klima Çalışmıyor Işık Yanıp Sönüyor

  1. Merhaba arçelik 182410A klima çalışmadı dış ünitede cam sigorta atmış değiştirildi çalışmadı iç ünitedeki cam sigortada atmış değiştirildi klima start verilince çalıştı fakat fan çalışmadı öndeki hava yönlendiriciler vs çalışıyor fan çalışmıyor sonra kendiliğinden hava yönlendirici kapanıyor ionizer ışığı yanıp sönüyor taki kumandadan klimayı kapatanakadar iç ünite petekleri soğuyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45