Arçelik Klima H1 Hatası

Arçelik Klima H1 Hatası aslında bir arıza olmayan ama ortam sıcaklığının 39 dereceyi geçtiğinde görülen bir koddur. Arçelik klimalarda beliren her kod arıza olarak değerlendirilmemelidir. Ortam sıcaklığı arttığı ya da düştüğü zaman da klimanın ekranında uyarı kodları belirmektedir. Lo işareti görüldüğünde ortam sıcaklığı düşük demektir. H1 kodu ise ortam sıcaklığının yüksek olduğunu gösterir. Bu sorunların çözümü için ise klima ve ortam sıcaklığını dengelemek gerekir.

Arçelik Klima H1 Hatası bir arıza kodu olmadığı için farklı herhangi bir işlem yapmaya gerek yoktur. Bu durumda ortamı havalandırarak içerideki sıcaklığı düşürmeniz gerekir. Bunun için pencere ve kapıyı açarak ortam ısısını düşürebilirsiniz. Ayrıca sağlık açısından çok soğuk ve çok sıcak ortamda bulunmak da zararlıdır. Vücut sağlığı için ortam havasının ılık olması yeterlidir.

Arçelik Klima H1 Hatası için servis ile iletişime gerek yoktur. Ancak ortam ısısının değişmesine rağmen klimada hala H1 hatası görülmeye devam ediyorsa Arçelik Klima Servisi ile görüşmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45