Arçelik Klima Işığı Yanmıyor

Arçelik klima ışığı yanmıyor diye şikayeti olanların kliması da çalışmıyor demektir. Klimanızın üzerinde açıldığına ve kapandığına dair ışıkları bulunmaktadır. Klimanızı açmak istediğinizde, ısı derecesini ayarlamak istediğinizde, panelleri yukarı ya da aşağı yönlendirmek istediğinizde kumanda ile komut verirsiniz. Kumandadan klimayı açtığınızda ön paneller açılacak ve cihazınız çalışmaya başlayacaktır. Bu normal olan bir durumdur. Ama klimanızın hiçbir ışığı yanmıyorsa bunun bazı nedenleri olabilir.

  • Elektrik sisteminizde sorun olabilir.
  • Kumanda sorunludur ve komut vermiyordur.
  • Klimanın enerji kablosunda arıza olabilir.
  • Açma-kapatma anahtarı bozulmuş olabilir.

Arçelik klima ışığı yanmıyor sorunu ile karşılaşanlar öncelikle elektrik, sigorta ve prizlerini kontrol etmelidir. Kumandadan sorun yaşıyorsanız pili değiştirmeli ya da kumanda çok aşınmışsa yenisi alınmalıdır. Bunlarda sorun olmadığı halde şikâyeti devam edenler servis yardımı almalıdır.

Arçelik Klima Servisi her türlü sorunda yanınızdadır. Bakımları aksatılmayan klimalar performanslı çalışacak ve uzun ömürlü olacaktır. O yüzden cihazınızın yıllık bakımlarını yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Klimanızda hiçbir uyarı ışığı yanmadığı durumda da servis yardımı almanız gerekir.

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45