Arçelik Klima Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor

Arçelik Klima Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor uyarısını klimanızda görmüş olabilirsiniz. Klima iç ünitesinde ön panelde cihazın açık olduğunu, zamanla programını ve cihazın buzlanmayı erittiğini gösteren 3 adet gösterge ışığı bulunmaktadır. Bunların arasında en sağdaki ışık kırmızı yanıp sönüyorsa, bu sıkıntılı bir durum değildir. Kış günlerinde klimayı çalıştırdığınızda öncelikle dış ünitedeki buzlanmanın eritilmesi gerekir. Bu defrost işlemi yarım saat gibi bir süre alabilir. Bu anda ekranda kırmızı ışığın yanıp söndüğüne rastlanır.

Kırmızı ışığın yanıp sönmesindeki diğer neden ise; klima ayarlanan ısı derecesine geldiğinde işlemini tamamlamış olur. Çalışmaya ara vererek kırmızı ışık yanar. İç ortam soğumaya başladığında kırmızı ışık sönecek ve klima tekrar çalışacaktır.

Arçelik klima kırmızı ışık yanıp sönüyor nedenleri şunlardır:

  • Cihaz defrost işlemi yapıyordur.
  • Dinlenmeye geçmiştir.

Arçelik Klima Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor durumunun arıza teşkil etmediğini gördük. Belli bir zaman sonra ekrandan silinmezse ancak o zaman servis yardımı alınmalıdır. Arçelik Klima Servisini arayarak soruna çözüm getirilmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

Call Now Button444 78 56
4445545.com 444 55 45