Arçelik Klima P1 Hatası

Arçelik Klima P1 Hatası bazen ekranda görünebilir. Alt tablanın su dolu olduğunu sizlere bildiren bir koddur. Tablada biriken bu suyun tahliye edilmesi gerekir. Bunun için tahliye hortumu ile suyun boşaltılmasını sağlamalısınız. Eğer boşaltmazsanız ekrandan P1 hatası silinmeyecek ve cihazınız fazla olan suyu tahliye edemediği için çalışmayacaktır.

Klimalar iç ortamdaki nemi dışarıya vermektedir. Dış ünitenin devreye girmesiyle de klima çalışmaktadır. Bu aşamada yoğunlaşan nem suya dönüşmektedir. Ekranda görülen P1 hatası birçok parçanın çalışmamasına ve klimanın arızaya geçmesine neden olmaktadır. Özellikle kompresör ve nem alma fonksiyonları durmaktadır. Fan çalışıyor olsa bile klima hava üflemesi yapmayacaktır.

Arçelik klima P1 hatası nedenleri şunlardır:

  • Klimanız yoğunlaşan suyu atamıyor olabilir.
  • Biriken suyun boşaltılması soruna çözüm olabilir.

Arçelik Klima P1 Hatası görüldüğünde servis yardımı alınmalıdır. Arçelik Klima Servisi çağrılmalı ve karşılaşılan sorunlar dile getirilmelidir. Teknik personellerin incelemesi ile cihazdaki aksaklıklar tespit edilmektedir. Yapılan bakımlarla da sorun giderilmektedir. Böylece P1 uyarısı ekranda yok olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45