Arçelik Klima P6 Hatası

Arçelik Klima P6 Hatası ekranda görüldüğünde bunun nedenleri de merak edilmektedir. P6 hatası genellikle klimanın filtresinin tozlandığını ve temizlenmesi gerektiği sizlere bildirmektedir. Klimalar özellikle tozlu ortamlarda kullanılıyorsa filtresi çok çabuk kirlenir. Ayrıca uzun zamandan beri klimayı kullanmadıysanız filtresi tozlanmış olabilir. Bu durum cihazın performanslı çalışmasını etkileyecektir. Nasıl ki elektrik süpürgesi toz torbası dolunca güçlü bir emiş yapmaz ve yeterli verim alınmazsa bu konuyu da öyle düşünebilirsiniz.

Kişiler klima filtresini kendileri temizleyebilir. Öncelikle cihazın fişi çekilmelidir. Ön panelde iki adet filtre bulunur. Bunlar dikkatlice çıkarılmalı ve sabunlu suda yıkanarak durulanmalıdır. Kuruduktan sonra yerine takılmalıdır. Filtreyi çıkardığınızda çok kirli olduğunu göreceksiniz. Yıkandığı zaman tertemiz olacaktır.

Arçelik Klima P6 Hatası filtre temizliği ile giderilmediyse başka sorunlar var demektir. Bu durumda incelenmesi için servis yardımı almanız gerekir. Arçelik Klima Servisi gerekli incelemeleri yaparak soruna çözüm bulacaklardır. Klimanızın iç ve dış ünite temizlikleri yapılarak da tam bir bakım yaptırmış olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45