Altus Klima Dış Ünite Çalışmıyor

Altus klima dış ünite çalışmıyor sorunu ile karşılaşanlar için şunu söyleyebiliriz ki bunun birçok nedeni olabilmektedir. Klimalarda iç ve dış ünite bulunmaktadır. Klimanın çalışması için iç üniteye giden komutlar drenaj hortumları ile dış üniteye iletilmektedir. Ortaya çıkan arızalarla dış ünitenin çalışmadığı da görülebilmektedir. Sorun bazen cihazınızla ilgili olabilmekteyken bazen de elektrik sisteminiz, priziniz ya da sigortanızla ilgili de olabilir.

Genel kontrollerinizi yaparak işe başlayabilirsiniz. Öncelikle elektriklerin kesik olup olmadığını incelemelisiniz. Sigortada sorun olabileceğini unutmamalısınız. Sigorta değişimi ile bu sorun halledilmektedir. Bu konularda sizlerin bilgili olmayacağı için alacağınız servis yardımları oldukça önemlidir. Klimanın dış ünitesinin çalışmama nedenleri şunlar olabilir:

  • Termostat bozulmuş olabilir.
  • Kondaktör arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Kompresör termiği sorun yapmış olabilir. Değiştirilmesi gerekir.
  • Klimanın termostat değerindeki ayarı uygun olmayabilir.
  • Cihazın kablolarında ezilme, kırılma problemleri ortaya çıkmış olabilir.

Birçok etken klimanın dış ünitesinin çalışmasına engel olmaktadır. Tamir yöntemi ile sorun giderilecektir. Bu konuda Altus Klima Servisini aramalı ve randevu talep etmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45