Altus Klima Po Ne Demek

Altus Klima Po ne demek diye araştırma yapanların bunun bir sorun değil uyarı olduğunu görmektedirler. Klimada beliren Po uyarısı cihazın belirlenen ısıya ulaşmak için çalıştığını göstermektedir. Yaz ya da kış mevsimine göre ayarlanan ısı dereceleri ile ortamı ısıtmanız ve soğutmanız mümkündür. Po uyarısı, klima çalıştığı zaman ortaya çıkarak belirlenen ısıya ulaşılınca kendiliğinden yok olacaktır.

Power anlamına gelmektedir. Klimanın belli bir güç harcadığını sizlere bildirmektedir. Genel anlamda arıza olarak değerlendirilmese de bazı zamanlarda bu uyarının yok olmadığı da görülmektedir. Bunun sebebi şunlar olabilir:

  • Dış ünite buzlanması
  • Klimanın dış borusundaki sızıntı

Buzlanma ve su sızıntısıyla birlikte klimalar belirlenen ısı derecesine ulaşmak için devamlı çalışacaktır ve buzlanmadan dolayı ısıyı algılayamayacaktır. Oda sıcaklığının az olduğunu ve sıcak hava üflemesi gerektiğini düşünen klimanız hep çalışacak ve Po uyarısı da yok olmayacaktır. Kişilerin bu durumda servis desteği alması gerekir. Altus Klima Servisinden yardım alarak cihazınızdaki sorunu tespit ettirebilir ve giderilmesini talep edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45