Altus Klima Soğuk Üflemiyor

Altus klima soğuk üflemiyor sıkıntısı soğutma probleminin olduğunu bildirmektedir. Klimalar yaz mevsimlerinde ortamın serinletilmesi ve ferahlatılması için kullanılmaktadır. Birçok kapalı mekanda klimalara rastlamaktayız. Ev ve iş yerlerinden başka devlet dairelerinde, özel sektörde, kişilerin toplu olarak bulunduğu mekanlarda ısınmak ve serinlemek için klimalardan faydalanılmaktadır. Yazın klimanızın soğuk hava üflememesi büyük bir sorundur. Öncelikle klimanın ısı ayarını kontrol edin. Kumandadan cool ayarı yaparak 18 dereceye ayarlayın.

Serinlemek için klimanız açın ve soğuk hava üflemesi için biraz bekleyin. Cihazın 18 dereceye ulaşması için bir müddet çalışması gerekir. Dış ünite ve fan çalıştıysa her şey normal demektir. İç ünite serin havayı size üflemesi gerekir. Beklediğiniz halde klima soğuk üflemiyorsa arıza yapmış anlamına gelmektedir. Bunun nedenleri şunlar olabilir:

  • Isı sensörü arızası olabilir.
  • Klima gazında eksilme olabilir.
  • Kondastör arızası oluşmuş olabilir.
  • İç ünite fanı ya da sensörü arıza yapmış olabilir.

Yazın sıcak günlerinde klimanın soğuk havayı üflememesi hayat kalitenizin düşmesine neden olacaktır. Sorunun giderilmesi için Altus Klima Servisini aramalı ve arıza kaydı oluşturmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45